R. Mead – Sukuba #2: Na vrcholu

Anotace: Georgina Kincaid vysává. A to doslova. Láska totiž zraňuje a ničí a nikdo jiný to neví lépe než právě Georgina, protože ze svých milenců vysává život. Nemůže jinak. Georgina je totiž Sukuba – démon žívící se mužskou touhou. Je však ironií osudu, že se Georgině, démonu, jehož úkolem je svádět, nedaří získat srdce toho, jenž nejen ví, ale ještě ke všemu ji bere takovou, jaká je. Chaos v jejím srdci však není jedinou věcí, která ji trápí. Má starost o Douga jejího spolupracovníka v knihkupectví. V poslední době je fakt divnej a Sukuba cítí, že je za tím mnohem víc, než se zdá. Tak moc by při pátrání po příčinách Dougových bizarností potřebovala pomoc svého nejlepšího přítele z rodu nesmrtelných. Avšak Bastien na ní nemá čas. Georgina musí tedy pátrat na vlastní pěst a to hodně rychle, protože Doug určitě nebude ten poslední v řadě.

 

Může sukuba milovat, aniž by zraňovala sebe a toho, ke kterému chová náklonnost. A jak získat jeho srdce, když on ví naprosto vše?

Po bouřlivém závěru prvního dílu se opět ocitáme ve světě sukuby Georginy, která slíbila peklu, že bude vzorně plnit své povinnosti. Musí také upustit od toho, že láká jen ty špatné muže, aby přežila a začít svádět ty charakterní typy. Navíc se ve městě objeví její starý známý, inkubus, který potřebuje její pomoc a aby toho nebylo málo její kamarád z knihkupectví Doug se chová nějak podivně. To by jednomu zamotalo hlavu a pokazilo náladu. K tomu všemu je tu ještě Seth, nejúžasnější spisovatel a je (světe div se) naprosto k sežrání.

Jak je vidět, o spoustu děje není v této knize nouze. Proto nečekejte nějakou přehnanou rekapitulaci událostí z předešlé knihy, Tady se jde tvrdě na věc, než se rozkoukáte, jste v tom až po uši. Hlavním pozitivem je opět autorčin styl psaní, který oživí i ten nejčernější den a dodá příběhu tu potřebnou jiskru. Ať už jde o sympatické postavy či drzou a prostořekou hrdinku, vše do sebe zapadá a napíná vás to až do posledních stran, kdy si konečně vydechnete.

Aby to nebylo pro čtenáře tak snadné, tato kniha má dvě pomyslné části, které se proplétají a když po tom zrovna neméně toužíte, odběhnete plynule k té druhé. Pak nastává kousání nehtů a dlouhé čekání na to, jak to vlastně bude dál v té první. Pro příznivce Georginy je tu i další balíček střípků jejího života, které se postupně skládají, jako velmi náročné a z několika tisíc dílků sestavované puzzle.

Pokud patříte k milovníkům VA, může tato kniha být pro Vás další skvělou jízdou po klenotech z pera R. Mead. Pokud si však libujete v hodně romantických příbězích, kde se všichni červenají, vodí se za ruce a zdlouhavě si hledí do očí… může být tato kniha zklamáním. Pokud však nezrudnete při popisu sexuálních scén, kterým se autorka nijak nebrání a chcete něco dospělejšího, směle se do této série pusťte.

Rok vydání: 2011 / Počet stran: 288 / Vydal: Domino

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

R. Mead (1976) se narodila v Michiganu, jejím současným bydliště, je Seattle. Je fascinovaná mytologií, folklórem, vystudovala svobodná umění a komparativní religionistiku.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s