Ch. Paolini – Odkaz Dračích jezdců #4: Inheritance

Anotace: Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini.

Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě.
Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude.
Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád.
Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?

 

Konec se blíží, jeden jezdec a jeho drak, proti dávnému tyranovi a jeho neskutečné moci. Jediná tužba a přání, zvítězit a vymanit se z jeho područí, závěrečný díl Odkazu Dračích jezdců je tu…

Před Eragonem je poslední krok jeho dosavadního dobrodružství, výcvik je ukončen a z něj je již opravdový dračí jezdec. Zbývá jen sebrat všechny síly a utkat se s Galbatorixem v závěrečné bitvě na život a na smrt. Vardenové se pomalu probojovávají k Uru’baenu a dobývají další a další města. Je však mladý farmářský chlapec natolik silný, aby se mohl králi rovnat?

Oproti předešlým dílům jsme ihned vrženi do bitev a jedna akce střídá druhou, jak Vardenové postupují ke svému osudu. Nevyhneme se však opět zdlouhavým a nudným pasážím, které by leckterý čtenář rád přeskočil, jen aby se konečně dozvěděl, jak se to bude dál vyvíjet s jeho oblíbenou postavou. Děj je nám znovu předkládán z pohledu Eragona a Rorana, jejichž cesty se opět spojí až v druhé polovině knihy, která je mnohem zajímavější a napínavější. Dostane v ní prostor konečně i Murtagh a my se o něm dozvídáme spoustu nových informací, které na jeho dosavadní život a činy vrhají nové světlo. Nedostal však tolik prostoru, jak by si čtenář mohl přát a spousta věcí o něm zůstala pod rouškou tajemství.

Po infarktovém (před) závěru, kdy se rozhodne o osudu celé Alagaësie se na posledních zhruba šedesáti stranách dozvídáme o tom, kam se bude vyvíjet její budoucnost, o osudu dračích jezdců a konečně i našich oblíbených hrdinů. Po očekávaném happy endu na nás ze samotného závěru padne obří příval emocí a smutku a to nejen nad tím, že všechno končí.

I přes můj věk a podobnost série s jinými knihami jsem si četbu užila, snad jen popisných pasáží mohlo být méně. Díky nim jsme se však dozvěděli mnoho zajímavostí z tohoto kouzelného světa. I po dočtení všech dílů zůstaly některé otázky, k velké škodě, nezodpovězeny…

Rok vydání: 2012 / Počet stran: 672 / Vydal: Fragment

(Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

Ch. Paolini (1983) je americký spisovatel narozený v Kalifornii. Většinu života strávil s rodinou v Montaně, kromě pár let na Aljašce. Odkaz Dračích jezdců měl být původně trilogií, kvůli obsáhlosti třetího dílu jej autor rozdělil na dva.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s