C. Clare – Nástroje smrti #3: Město ze skla

Anotace: Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?

 

Jen malý záblesk naděje dokáže v dívčině srdci zažehnout neuhasitelný oheň, který ji nutí jít za svojí největší touhou. A to i na vzdory okolí…

Clary svitla naděje, že by se její matka mohla vrátit do jejího života a neváhá pro to riskovat vše. Na vlastní pěst se vydává do Skleněného města a snaží se ovládnout nově objevené schopnosti. Na pozadí pátrání za střípky minulosti se začíná rýsovat velkolepá bitva, do které Valentýn verbuje všemožné pekelné zrůdy. Jace jako vždy šílí z toho, že ho jeho sestra absolutně neposlouchá a sžírá ho stále stejná láska, kterou si nesmí dovolit cítit. Na scéně se však objevuje druhý hezoun, tajemný Sebastián, který se snaží nejedné dívce poplést hlavu. Jaký to div, že i on má poměrně blízko ke Clary…

Třetí díl série Nástrojů smrti je jako rozjetý vlak, který nechcete zastavit. Tento sprint různých událostí odstartoval již konec druhého, na to, co přišlo teď však nikdo nebyl připravený. Autorka se opět nebojí nastínit možnost lásky mezi bratrem a sestrou a vztah Aleka s nejvyšším čarodějem brooklynským Magnusem. Tím dokazuje, že nic pro ni není tabu a trápí nás záhadami skoro pětset stran.

Hlavní hrdinové se stále vyvíjejí a útrapy, které musejí prožívat, nejsou nic proti tomu, co je ještě čeká. Neskutečné množství otázek a událostí nás drží v neustálé pozornosti a nedovolí nám spočinout ani na chvíli. Natolik jsme natěšeni na závěrečné strany, v kterých tušíme neskutečnou bouři, která podle očekávání přichází.

Jediné negativum je, že jsem si omylem přečetla spoiler a tak přišla o to největší závěrečné překvapení. Takže velké díky všem těm, kteří neoznačí svoje hodnocení slovem SPOILER, pokud ho obsahuje! Vyzrazení celého konce za nej opravdu považuji.

Nástroje smrti mají neskutečné množství fanoušků, díky této oblíbenosti byl první díl této série zfilmován. Není proto nutné ji nějak moc opěvovat, avšak patří mezi to nejlepší, co tento žánr nabízí. Zažijete v ní napětí, lásku, touhu, tajemství a i když tajíte dech, krásně si u ní odpočinete. Letos se podle všeho dočkáme i závěrečného šestého dílu, čtenáři ze Slovenska se mohou těšit i ze série Pekelné stroje, která u nich již vyšla.

Rok vydání: 2013 / Počet stran: 480 / Vydal: Knižní klub

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

C. Clare (1973) se narodila v Íránu a většinu dětství strávila se svými americkými rodiči cestováním po Francii, Anglii a Švýcarsku. Po dostudování střední školy pracovala v různých časopisech v New Yorku a Los Angeles.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s