C. Clare – Nástroje smrti #2: Město z popela

Anotace: Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

 

Co chystá zlotřilý Valentýn a kde se skrývá? Jak probudit spící matku bez jeho pomoci a hlavně… Jak je možné potlačit city, které by ani neměly existovat? To vše a ještě mnohem víc v dalším dílu Nástrojů smrti…

Clary má postavený život na hlavu, poznala svého pravého otce, její matka je v jakémsi druhu kouzelného komatu a cítí v srdci lásku, kterou by neměla. Snaží se najít novou cestu ke svému nejlepšímu příteli Simonovi a aby toho nebylo málo, svět začíná být zaplavován různými druhy démonů a na záda jim všem dýchá inkvizitorka Spolku. Chystá se válka, která dosud neměla obdoby, kdo se nepřidá na Valentýnovu stranu, ten bude mít opravdu problémy s přežitím.

Na pozadí těchto událostí se nadále prohlubují vztahy mezi postavami. Clary touží cítit k Jaceovi sesterskou lásku a nemít mrazení v zádech pokaždé, když na něj jen pohlédne. Simon se konečně snaží dostat na pozici v Claryině životě, po které touží již od malička. A ani mezidruhové náklonosti nebude málo, podsvěťané se ukazují být lidštějšími, než by se mohlo zdát.

Autorka se nebojí opravdu všech druhů lásky a díky tomu koření příběh spoustou tajemství, která postupně vyplouvají na povrch. Díky nim je děj opět o něco zamotanější a tím nás nutí sáhnout po dalším dílu hned, jak to bude možné. Opět nemůžu jinak, než vyzdvihnout propojení reálného světa s tím kouzelným, který do sebe tak plynule přechází a ukazuje, že i nadpřirozené bytosti mohou vycházet s těmi lidskými.

Propletené, čtivé, napínavé, humorné, stále ten stejně dobře stavěný příběh napsaný originálním vypravěčským stylem. Hlavním tahounem mi opět přišel Jace a to mě velmi potěšilo, protože již po prvním dílu jsem si jeho postavu zamilovala. Jak jsem čekala, tak pod jeho arogancí začaly vyplouvat city, jeho supermanovství se však prohloubilo, jelikož u něj i u Clary objevili něco naprosto nového a nečekaného.

I když je četba spíše oddechového rázu, knižní sérii jsem si zamilovala a rozhodně v jejím čtení budu pokračovat. Však kdo by nechtěl vědět, jak se nakonec vše rozmotá.

Rok vydání: 2013 / Počet stran: 392 / Vydal: Knižní klub

(Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

 

C. Clare (1973) se narodila v Íránu a většinu dětství strávila se svými americkými rodiči cestováním po Francii, Anglii a Švýcarsku. Po dostudování střední školy pracovala v různých časopisech v New Yorku a Los Angeles.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s